ÇKYS SORGULAMA

1 eylül 1997 yılında gerçekleştirilen İkinci Sağlık Projesi kapsamında başlatılan Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi ( ÇKYS ) bir Dünya Bankası projesidir. Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi, Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı ( SBMT ) ve 81 İl Sağlık Müdürlüğü ( İSM ) bünyesinde yer almakta olan insan gücü, malzeme, ilaç, eczacılık ve mali kaynakları barındırmaktadır. Daha modern ve daha etkin bir kurumsal yapıya bu hizmetlerde ve işlemlerde geçilebilmesi amacı taşıyan bir projedir.
Aktif olarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde kullanılmakta olan ÇKYS tabanının ana modülleri ise İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ( İKYS ), Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi ( MKYS ), Yatırım Takip Sistemi ( YTS ) ve Özel Sağlık Kuruluşları Yönetim Sistemi ( SKYS ) olarak dört ana modülden oluşmaktadır.
ÇKYS Sorgulama Nasıl Yapılır?
Sağlık Bakanlı bünyesindeki ÇKYS yine bakanlığa ait olan diğer proje ve uygulamalara ve diğer paydaş kurumlar, web servisleri ya da diğer yöntemler vasıtası ile entegre olarak faaliyet göstermektedir. Sağlık Bakanlığı resmi web sitesinden kolay şekilde ulaşılmakta olan bakanlığın ÇKYS sistem sayfasından kolay bir şekilde ÇKYS sorgulama yapılabilmektedir.
ÇKYS sorgulama işleminiz için Sağlık Bakanlığı Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi sayfasında ÇKYS giriş linkine tıklamanız gerekiyor. ÇKYS uygulamasına buradan giriniz bağlantısı üzerinden ÇKYS sorgulama ekranına ulaşarak, sisteme giriş yapabilir ve yapacağınız sorgulamalar sistem tabanındaki güncel verilere kolayca ulaşabilirsiniz.
ÇKYS SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir