15 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ SORGULAMA

Ülkemizde hava durumu tahminleri, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Kısa vadeli ve uzun vadeli olarak yapılan bu tahminler, aynı şekilde kurumun resmi internet sitesi üzerinden paylaşılmaktadır. Hava durumu hakkında bilgi almak isteyen kişiler bu site aracılığı ile verilen tahminlerden yararlanabilmektedir. Site üzerinden 15 günlük hava tahmini sorgulama bile yapılabilmektedir. Oldukça kapsamı bir şekilde hazırlanan internet sitesi üzerinden Türkiye’deki hava durumu ile ilgili istediğiniz zaman aralıkları için bilgi alabilmeniz, sorgulama yapabilmeniz ve diğer havayla ilgili gelişmeleri öğrenmeniz mümkündür.
Hava tahmini sorgulama
Site üzerinden hava sorgulama yapabilmek oldukça kolaydır. Dilediğiniz bölgenin, ilin ya da ilçenin hava tahminlerini seçim yaparak öğrenebilirsiniz. Haritalı anlatımların da bulunduğu bu sitede, pek çok simge kullanılmaktadır. Bu simgelerin açıklamaları aynı sayfa üzerinde detaylı bir şekilde verilmektedir. Bu sayede hava tahminleri ile ilgili tüm detayları daha rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Kısa vadeli hava tahminlerinde doğruluk oranı çok yüksekken zaman uzadıkça tahmin doğruluğu azalmaktadır. Fakat bu tahminler de yine havanın ne yönde seyredeceği hakkında genel bir bilgi verebilmektedir.
Özellikle ileriye dönük planlama yapacak kişiler, bu hava tahminleri sayesinde daha iyi bir tarih belirleyebilmektedir. Açık hava organizasyonları gibi etkinliklerde sürekli faydalanılan hava tahminler bu bakımdan oldukça yararlıdır.
15 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir