MEB SINAV YERİ SORGULAMA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavlar için internet üzerinden başvuru yapma ve sorgulama imkanı bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler ve sınava girecek vatandaşlar, online sorgulama yaparak sınav yerlerini dahi öğrenebilmektedir. MEB sınav yeri sorgulama ekranı sayesinde alınan bu bilgiler, sistemi daha da hızlandırmış, evlere posta yollanmasına gerek bırakmamıştır. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınavla ilgili bu tür işlemlerde internet esas alınarak bu iletişim kanal kullanılmaya başlamıştır. Sınav yeri ve sınav sonuçlarının açıklandığı dönemlerde sistemsel yoğunlukların olabileceği unutulmamalıdır.
Sınav yeri öğrenme
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak sınavlarda, Milli Eğitim Bakanlığı sınav yeri sorgulama imkanı aracılığı ile sınav yerini öğrenmek oldukça kolaydır. Önceki dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan sorgulama işlemleri, E-Devlet üzerinden hizmete sokulmuştur. Bu nedenle sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı sitesi yerine artık E-Devlet’e giriş yapması gerekmektedir.
E-Devlet MEB sınav yeri öğrenme
E-Devlet üzerinden sınav yeri öğrenmek için ilk olarak siteye üyelik girişi yapmanız gerekmektedir. Aksi halde sorgulama ekranına girişiniz sistem tarafından engellenecektir. Giriş yaptıktan sonra kimlik bilgilerinizle sınav yerinizi sorgulayabilir ve nerede sınav olacağını öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama işlemleri tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Bu sorgulamayı yapmak için tek gereksinim E-Devlet üyeliğinizin bulunması ve sisteme giriş yapabilmenizdir.
MEB SINAV YERİ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir