CEP NUMARASI SORGULAMA

İletişimin hayatın merkezinde yer aldığı bugünlerde artık birbirinden farklı alanlarda yoğun şekilde iletişim cihazları hayatın akışında insanların var olan veya oluşan ihtiyaçlarına modern çözümler sunuyor. İnsanların bulundukları her yerden başka noktalar ile iletişim kurabilmesine olanak sağlayacak türde çok sayıda iletişim çözümü bulunurken bunlar arasında cep telefonları öne çıkıyor.
Bilinmeyen Cep Numarası Sorgulama Hat Sorgulama
Bir SIM kart üzerinden iletişim kurabilme imkanı sunan cep telefonlarında her birine özel cep numarası bulunuyor. Bu cep numaraları sayesinde artık abonesi olunan GSM operatörü şirketi ile iletişim teknolojisinden yararlanılabiliyor. Cep telefonu sahipleri cep telefonlarına gelen aramalarda tanımadıkları numaraları kolaylıkla kime ait olduklar bilgisine artık ulaşabiliyor. Son derece kolay bir işlem olan bu cep numarası sorgulama için çok sayıda özel bilinmeyen numaralar hizmeti sunan servis bulunuyor.
Bu 118’ li numaralar aracılığı ile bilinmeyen numaralar servisinden cep numaralarının sorgulamaları kolaylıkla yapılarak, cep numarasının kime ait olduğu öğrenilebiliyor. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bu servis hizmetlerinde çok sayıda seçenek bulunuyor. Türkiye’de GSM operatörleri de müşterilerine cep numarası sorgulama hizmeti konusunda bilinmeyen numaralar servisi hizmeti sunuyor. Kısa mesaj ve arama ile kolaylıkla yapılan sorgulamalar ile GSM operatöründe cep telefonu numarasının kime ait olduğu öğrenilebiliyor.
Cep Numarasının Hangi Hatta Olduğunu Öğren
Bunun dışında e devlet sisteminde bulunan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu online uygulamalarından olan numara taşıma sorgulama ile cep numaralarının hangi GSM operatörüne ait olduğu öğrenilebiliyor. Bu hizmet özellikle de son yıllarda GSM operatörleri arasında numara taşımanın popüler hale gelmesi sebebi ile büyük bir önem arz ediyor.
CEP NUMARASI SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir