SGK FAİZ HESAPLAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’ na olan borcunuza ilişkin yaşadığınız gecikmelerde kurum tarafından faiz uygulaması gerçekleştiriliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kuruma olan borcunuza işlenecek faizi online olarak hesaplayabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web sitesinde yer alan online hizmetler sayfasındaki gecikme zammı hesaplama ekranından SGK’ ya olan borcunuza uygulanacak gecikme faizini kolayca hesaplayabilirsiniz.
SGK Gecikme Faizi Hesaplama
Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun gecikme faizi hesaplama uygulama sayfasında SGK faiz hesaplama işleminiz için borcunuza ilişkin bazı bilgileri girmeniz gerekiyor. SGK gecikme zammı hesaplama sayfasında borcunuzun dönemini ay ve yıl olarak girmeniz ve ardından borcunuzun net tutarını girmeniz gerekiyor. Tarih seçimi ile birlikte de gecikme zammı hesaplama işlemi için alt kısımda bulunan resmi ve özel seçeneklerinden birini seçerek hesapla seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu şekilde borcunuza SGK tarafından uygulanacak faiz ile borcunuzun ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz.
Bu gecikme zammı hesaplama uygulama sayfasında aynı anda 15 adet SGK faiz hesaplama işleminizi yapabilirsiniz. Böylece birden farklı döneme ait olan borcunuzu son derece kolay bir şekilde hesaplayabilme imkanına sahip olabilirsiniz.
SGK FAİZ HESAPLAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir