MTV SORGULAMA (MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ)

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) borcu artık internetten birkaç dakikada sorgulayabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı’ na motorlu taşıt vergisi borcunuzun olup olmadığını Gelir İdaresi Başkanlığı’ nın resmi web sitesinde yer alan İnternet Vergi Dairesi aracılığı ile MTV sorgulama işleminizi birkaç dakikada yapabilirsiniz.
MTV Sorgulama Nasıl Yapılır?
İnternet Vergi Dairesi sayfasında bulunan motorlu taşıtlar sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme seçeneğine giriş yaparak MTV ödeme ve  motorlu taşıtlar vergisi sorgulamanızı yapabilirsiniz. MTV sorgulama işlemi için bu sorgu ekranında MTV sorgulaması ve MTV hesaplama yapacağınız aracın plaka(varsa özel plaka), TC kimlik numaranız veya vergi kimlik numaranız ve tescil tarihi bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girerek, tamam butonuna basmanız gerekiyor.
Böylece MTV borcu olup olmadığını, borç bulunuyorsa borcun miktarı ve borcun dönemi gibi detaylı borç bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz anlaşmalı bankaların kredi kartları ile 02:00 ile 22:00 saatleri arasında MTV borcunuzu online olarak ödeyebilirsiniz. Anlaşmalı bankaları da sorgulama ekranın alt kısmından görebilirsiniz. Bu ödeme işleminizi birden fazla dönem için toplu olarak yapabileceğiniz gibi dönem bazında da ödeme imkanınız bulunuyor.
MTV SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir