İZSU BORÇ SORGULAMA

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin su ve kanalizasyon işlerini yürütmekle görevli olan kurum İZSU Genel Müdürlüğü’dür. İZSU Genel Müdürlüğü bu amaçla istediği tesisi kurma ve kurulu olanları devralma hakkına sahiptir.
İZSU Genel Müdürlüğü İzmir’de bulunan vatandaşların hem içme suyu hem de kullanılacak olan suyun yeraltı ya da yer üstü kaynaklardan çıkarılarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için her türlü projeyi yapmakla görevlidir. Bunun yanı sıra gerekli tesisleri kurmak ve var olan tesisleri de yönetmek İZSU’nun görevleri arasında yer almaktadır.

5

Bulunan tesislerin bakımları ve onarımlarını mutlaka yapmak zorundadırlar. Bunun yanı sıra İZSU kullanılmış suların toplanması ya da yağışlarla gelen suyun toplanması ve yerleşim yerlerinden uzaklaştırılmasını da yapmaktadır. Bu suların yeniden kullanılabilir hale gelmesi için yeni projeler üretmekte ve bu projeleri yürütmektedirler. Bu işlemler gerçekleştirilirken çevreye ve kullanıcılara zarar gelmemesi önemlidir.
Bulunan su kaynaklarına zarar gelmemesi, su kaybının olmamasına ve kimyasal ve endüstriyel atıkların bu sulara boşaltılmamasına özen göstermelidir. Bu faaliyetleri engellemek için proje yapmak ve tesis açmakla görevlidir. Bu alanların denetiminin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. İZSU Genel Müdürlüğü her zaman kuruluş amacına yönelik çalışmaları yürütmekle görevlidir. Bu nedenle elindeki kurumların denetimini ve yenilenmesini yapmalıdır. İZSU bu hizmetler karşılığında vatandaşlardan kullanım bedeli almaktadır. B borç her ay faturalandırılmakta ve vatandaşlara bildirilmektedir. İZSU borç sorgulama işlemi internet üzerinden yapılabilmektedir.
İZSU BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir