BTK SORGULAMA

Türkiye’de teknoloji ve teknolojik sistemlerin altyapısının bağlı bulunduğu kurum olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) vatandaşlara online hizmetler aracılığıyla daha hızlı işlem yapabilme fırsatı sunuyor. Tüm iletişim ve teknoloji işlemlerinin yapılabildiği BTK’ nın resmi web sitesindeki tüketici sayfasında vatandaşlar kolay bir şekilde sorgulamalar yapabiliyor.
BTK Sorgulama Ekranında Neler Yapılabilir?
BTK tarafından hazırlanan bu tüketici sayfasında vatandaşlar BTK sorgulama yapabiliyor. Pek çok mobil veya sabit telefon ve internet hizmetleri ile ilgili olarak bilgi alabilir ve merak edilen sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Aynı zamanda da BTK’ nın günümüzde modern çağın ihtiyaçlarına yönelik olarak hizmete sunduğu online sorgulama ekranları ile teknolojik cihazlara ilişkin ve iletişim veya internet hizmetlerine ilişkin sorgulamalar yapılabilirsiniz.
BTK sorgulama sayfası olarak da nitelendirilebilen bu ekranda adınıza kayıtlı olan hat sayısını sorgulayabileceğiniz gibi hangi güvenli internet profilinde olduğunuzu da test edebilirsiniz. BTK’ nın bu tüketici sayfasında internet veri kullanımınızı hesaplayabilir, mobil tarifeler arasında karşılaştırmalar yapabilirsiniz.
Ayrıca numaranızın taşınıp taşınmadığını ve telefonunuzun İMEİ kaydının olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Cihaz kayıplarında veya çalınmasında neler yapmalısınız, yurt dışından gelen cihazların kayıt işlemlerinin nasıl olduğu ve akıllı telefonların seçiminde ipuçları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. En son olarak ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tüketici ekranında internet gibi son derece büyük bir mecrada karşı karşıya kalınan zararlı içeriklere ilişkin ihbarda bulunabilme imkanını da sizlere sunuyor.
BTK HAT SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir