BEDAŞ BORÇ SORGULAMA

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli şehirleri arasında bulunan İstanbul’ un Anadolu Yakası’ nın elektrik dağıtım hizmetini üstlenen Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) 2013 yılından bu yana özel yapıda vatandaşlara elektrik dağıtım hizmeti sunuyor.
BEDAŞ abonelerinin kaliteli hizmet alabilmesi konusunda çok yönlü ve teknolojik bir hizmet altyapısını kullandığı bir altyapı üzerinden hizmet veriyor. Özellikle de günümüz modern çağında teknolojinin günlük yaşantı içerisindeki hakimiyeti ve bu durumun İstanbul gibi bir metropol kentte yarattığı ihtiyacın karşılanabilmesi günlük yaşamın aksamaması açısından son derece önemli bir konudur.
BEDAŞ Fatura Sorgulama Nereden Yapılır?
İstanbul Avrupa Yakası’nda ikamet eden vatandaşların elektrik hizmeti aldıkları BEDAŞ, abonelerinin fatura ve borç bilgilerine de kolayca ulaşabilecekleri bir online uygulamayı hizmete soktu. BEDAŞ resmi web sitesinden erişim sağlanabilen bu online uygulamadan BEDAŞ aboneleri tüm güncel faturalarını, fatura detaylarını ve borçlarının olup olmadığını BEDAŞ borç sorgulama yaparak öğrenebiliyor. Üstelik BEDAŞ bu uygulama için abonelerinin yeniden online hizmetlere üye olmasını da talep etmiyor.
BEDAŞ borç sorgulama için vatandaşlara uygulama üzerinde TC kimlik no ve vergi no olarak iki farklı arama seçeneği sunuluyor. Bunlardan birisini seçerek, abone no ve seçtikleri sorgulama biçimine göre vergi no veya TC kimlik numarasını girmelidir. Güvenlik kodu doğrulama resminde bulunan karakterleri de ilgili yerine yazdıktan sonra sorgula seçeneği aracılığı ile güncel borç ve fatura bilgilerine ulaşabilmektedir. Bu sistemde kredi kartı ile halen online ödeme yapılamıyor.
BEDAŞ ELEKTRİK FATURA BORÇ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir