ASKİ BORÇ SORGULAMA

Ankara ilinde abonelerine su hizmeti veren Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi, kısaca ASKİ olarak adlandırılmaktadır. Devlet yönetiminde bulunan ASKİ, Ankara’daki vatandaşların ev ve iş yerlerindeki su ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İnternet üzerinden de hizmet veren AKSİ, vatandaşların tüm ihtiyaçlarına resmi internet sitesi üzerinden karşılık verebilmektedir. Öyle ki aboneliği hakkında işlem yapmak, bilgi almak ve faturalarını sorgulamak isteyen aboneler, ASKİ’nin internet sitesi üzerinden tüm bu işlemlerini yapabilmektedir.
AKSİ borç sorgulama
AKSİ aboneliği bulunan vatandaşlar, internet üzerinden su kullanım miktarlarını öğrenebilir ve güncel borçlarını sorgulayabilir. Bunun için AKSİ internet sitesinde bulunan AKSİ borç sorgulama bölümüne giriş yapmanız yeterli olacaktır. AKSİ online işlem merkezi üzerinden verilen bu hizmette, kişi sistemden yararlanmak için sisteme üye olmalıdır. Aksi halde sistemden yararlanması mümkün değildir. Kayıt olma aşamasında sistem tarafından isim ve soyadı, T.C. kimlik numarası ve mail adresi istenmektedir. Vereceğiniz bu bilgiler ile sisteme üye olarak aboneliğiniz ile ilgili işlemlere erişebilirsiniz. T.C. kimlik numaranız üzerinden yapılacak üyelik ile T.C. kimlik numarasının sahibi üzerinde bulunan abonelikler görüntülenecektir. Bu nedenle su hizmeti alan abone kim ise onun üzerinden üyelik işlemleri yapılmalıdır.
AKSİ borç ödeme
AKSİ sitesi üzerinden borç sorgulama yaptıktan sonra herhangi bir borç gözüküyorsa, online olarak bu borcunuzu da ödeyebilirsiniz. Bunun için sorgulama yaptıktan sonra hangi faturayı ödemek istiyorsanız onu seçerek ilgili işlemleri takip etmeniz yeterlidir.
ASKİ BORÇ SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir