LİSANS SORGULAMA

Amatör, yarı amatör ve profesyonel futbol lisans sorgulamalarınızı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) resmi web sitesi üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. TFF’ nin resmi web sitesinde bulunan Futbolcu Bilgi Bankası sayfasında bulunan futbolcu arama seçeneği ile lisans sorgulama işlemlerinizi sadece birkaç dakika içerisinde yapabilirsiniz.
Lisans Sorgulama Nasıl Yapılır?
Lisans sorgulamasında TFF’ nin sorgulama ekranında 3 farklı lisans sorgulama yöntemi sunuluyor. Bu 3 seçenek içerisinde ilki isme göre arama yapabilmedir. Bu sorgulama seçeneğinde ad, soyad, faal ve statü kodu bilgilerini girmeniz ve arama seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu şekilde bilgilere uygun olan futbolculara ilişkin lisans bilgileri öğrenilebilmektedir.
2. seçenek olan lisans numarasına göre sorgulama yönteminde ise lisans numarasını girdikten sonra ara butonuyla lisans numarasını girdiğiniz futbolcunun lisans durumunu görüntüleyebilirsiniz. 3. ve son seçenek kulübe göre arama seçeneğinde kulüp adı, faal ve statü kodu bilgilerini girerek ara seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
Çıkan sonuç ekranında yaptığını aramaya ilişkin olarak lisans no, ad ve soyad, doğum yeri, doğum tarihi, kulüp/takım, statü, lisans başlangıç ve bitiş tarihi, lisans veriliş tarihi ve yurt dışına çıkış tarihi gibi bilgilere ilişkin güncel ve ayrıntılı bilgilere ulaşılabilmektedir. Ayrıca aşağıdaki linkler sayesinde satranç ve basketbol içinde lisans sorgulaması yapabilirsiniz.
TFF LİSANS SORGULAMA İÇİN:
TSF LİSANS SORGULAMA İÇİN:
TBF LİSANS SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir