MAHKEME DAVA SORGULAMA

E devlet sistemi sunduğu hizmetler ile resmi işlemlerde işimizi kolaylaştırmaya devam ediyor. Özellikle de e devlet sisteminde devlet kurumlarına ait işlemlerin yapılabileceği online uygulama hizmetleri bulunuyor. Gün içerisinde her saat kullanılabilen bu uygulamalar ile devlet kurumlarında olan işlemlerimiz için sadece birkaç dakika ayırmamız yeterli oluyor.
Pek çok resmi işlemi yapabilmenin yanı sıra e devlet sistemi ile kendimiz veya ilgili işlemlerimiz ile ilgili olarak da en güncel resmi bilgilere de ulaşabiliyoruz. E devlet sistemin bu hizmetlerinden birisi de adımıza açılan tüm davaları görebileceğimiz mahkeme dava sorgulama uygulamasıdır. E devlet sistemi e hizmetler sayfasında Adalet Bakanlığı hizmetleri altında yer alan mahkeme dava dosyası sorgulama seçeneği ile adınıza açılan tüm davaları görebilirsiniz.
UYAP Mahkeme Dava Sorgulama İçin Hangi Bilgiler Gerekli
Alttaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz mahkeme dava sorgulama sayfasında kimlik doğrulaması işlemini yapmanız gerekiyor. Bunun için gerekli olan e devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Adınıza açılan tüm davaları, davaların durumunu, duruşma tarihlerini, ilgili tarafları ve diğer tüm bilgileri ayrıntıları ile görüntüleyebilme imkanınız e devlet sisteminin bu hizmeti ile sizlere sunuluyor.
Sadece e devlet şifresi ve TC kimlik numaranız ile alttaki e devlet bağlantısında yapacağınız kimlik doğrulama ile adınıza açılan mahkeme dava dosyalarının güncel durumunu ve hatta en önemli dava dosya numarası gibi bilgilere erişebilirsiniz. Üstelik günün hangi saatinde olursa olsun bu işlemi yapabilirsiniz.
E DEVLET MAHKEME DAVA SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir