GÜNEŞ SİGORTA HASAR DOSYASI SORGULAMA

Aracı için özel bir sigorta yaptıran kişi, olası kaza durumlarında maddi bakımdan herhangi bir yükün altına girmeden aracını eskisi gibi sigorta aracılığı ile tamir ettirebilir. Bunun için kişilerin sigortaya başvurarak düzenli bir şekilde ödeme yapması ve olası kaza anında tüm dosyaların eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekir. Ülkemizde Güneş Sigorta, bu alanda hizmet veren önemli firmalardan birisidir ve online sistemi sayesinde özellikle sigortacılık alanında işleri çok daha kolay bir hale getirmektedir. Güneş Sigorta hasar dosyası sorgulama hizmeti sayesinde yaşadığınız kazanın ardından yapılan tüm işlemleri online bir şekilde takip edebilirsiniz.
Güneş sigorta hasar dosyası nasıl sorgulanır?
Güneş Sigorta ile aracını sigorta ettiren vatandaşlar, kaza anlarında mutlaka evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlamalıdır. Aksi halde sigorta tarafından kaza masrafları karşılanmayacaktır. Sigortaya başvurulması için gereken evraklar şöyledir;

  • Kaza yeri fotoğrafları
  • İmzalı kaza tutanağı
  • Kazaya karışan tüm araçların ruhsat fotokopileri

Bu evrakların tamamlanması ile birlikte kazadan en geç beş gün içerisinde sigortaya şahsen bu evrakların ulaştırılması ve işlemlerin başlatılması gerekir. Ardından sigorta şirketi tarafından dosyanın incelemesi başlatılır. Tüm bu süreç boyunca kazaya neden olan ya da maruz kalan kişiler online olarak sigorta dosyalarının sigorta tarafından ne tür işlemlerden geçtiğinizi sorgulayabilir. Bunun için Güneş Sigorta’nın online sitesi üzerinden hasar dosyası inceleme bölümüne giriş yapmanız yeterlidir. Dosyanız ile ilgili tüm bilgiler burada size sunulacaktır.
GÜNEŞ SİGORTA HASAR DOSYASI SORGULAMA İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir