BAĞ-KUR SORGULAMA

Kendi nam ve adına hizmet sektöründe çalışmakta olan sigorta mükelleflerinin bağlı bulundukları Bağ-Kur sigorta kolu, Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında yer alıyor. Bağ-Kur sigortası mükellefleri Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmet kolaylıklarından yararlanarak, en hızlı ve en güvenli şekilde sigorta işlemlerini yapabilme imkanına sahip olabiliyor.
TC ile Bağ-Kur Sorgulama
Bağ-Kur sigortanızın en güncel durumu ve bilgilerine ulaşabileceğiniz. Bağ-Kur borç sorgulama için SGK’nın e sgm uygulaması bulunuyor. SGK’nın resmi web sitesindeki e hizmetler sayfasında yer alan bu uygulama ile Bağ-Kur sigortasının sicil numarası, ilk başlangıç tarihi ve şu anki güncel durumu gibi bilgilerin en güncel haline ulaşabilirsiniz. Üstelik bu sorgulama işlemi için herhangi bir şifreye de ihtiyacınız bulunmuyor.
Bağ-Kur sorgulama işlemi için sadece TC kimlik numarası, doğum tarihi, nüfus ili ve cilt numarası bilgileri gerekiyor. Bu bilgiler ile birlikte güvenlik kodu doğrulamasını yaparak bilgileri sorgula seçeneğine tıklamalısınız. Böylelikle tüm Bağ-Kur sigorta bilgilerinizin bulun ekrana ulaşabilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan sigorta işlem kategorilerinden tecil kategorisinden 4B tescil kaydı sayfasını açarak, Bağ-Kur güncel sigorta durumunuzu ve bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
Bu sorgulamanızı e devlet sisteminden de yapabilirsiniz. Ancak e devlet sisteminde sizden e devlet şifresi istenecektir. Ancak SGK’ nın e sgm uygulamasında herhangi bir şifre ya da ücretlendirme olmadan günün her saatinde sorgulama yapabilirsiniz.
BAĞKUR BORÇ SORGULAMA İÇİN:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir