HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

SGK artık online hizmette devrim niteliğinde uygulamalar ile mükelleflerine daha kaliteli hizmetler sunuyor. Zaten Türkiye’deki sigorta hizmet standartlarının modern çağa ulaşabilmesi amacı ile kurulan SGK’ nın bu konuda son derece başarılı olduğu açık bir gerçektir. SGK’ nın bu hizmet anlayışı çerçevesinde size sunduğu online uygulamalar, sigorta işlemlerinizde büyük bir kolaylık sağlıyor.
Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun e sgm uygulama sayfasını kullanarak kolayca TC kimlik numaranız ile sigortanızın hizmet dökümünüzü alabilirsiniz. Sigorta mükellefi olarak Sosyal Güvenlik Kurumu sigorta kolları olan SSK, BağKur ve Emekli Sandığı’ndan herhangi birisine bağlı bulunmanız durumunda e sgm uygulama sayfası üzerinden hizmet dökümlerinizi alabilirsiniz.
Sigorta Hizmet Dökümü Sorgulama
E sgm uygulaması üzerinde TC kimlik numaranız ile yapacağını hizmet dökümü sorgulama sayesinde sigortanızın ilk işe giriş tarihinden, yapılan prim ödemelerinin dönem ve miktar gibi bilgilerine de ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size verdiğimiz bağlantı üzerinden e sgm uygulaması sayfasına ulaşarak TC kimlik no, doğum tarihi, nüfus il ve cilt numarası bilgilerini girmeniz olacaktır.
Güvenlik kodu doğrulaması ile birlikte hizmet dökümü sorgulama için bilgileri sorgula seçeneği ile ulaşacağınız sigorta bilgilerinizin bulunduğu sayfada hizmet kategorisinden bağlı bulunduğunuz sigorta koluna göre 4A ya da 4B seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Bu sayfada tüm sigorta bilgilerinizin dökümü ayrıntıları ile birlikte sizlere sunulurken, görüntülediğiniz sayfa içerisindeki tüm sigorta hizmet dökümü en güncel sigorta bilgilerinizi ve durumunuzu oluşturmaktadır.
SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İÇİN:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir