AİLE HEKİM BİLGİSİ SORGULAMA

Aile hekimliği uygulaması vatandaşların eşit sağlık hakkından yararlanmasına yönelik bir uygulama olup, başarılı bir uygulama olduğu görülmektedir. Uygulamada her vatandaş ikamet ettiği bölgede bulunan sağlık kurumlarında görev alan hekim tarafından sağlık hizmeti alabilmektedir.

Sistem, vatandaşın ikametgah adresi bilgilerine göre hekim tespiti yapılmasına olmak sağlamaktadır. Aile hekimi bilgisi sorgulama işlemleri için bölgedeki sağlık kurumlarına başvurularak araştırma yapılabilmektedir. Ancak günümüzde birçok kişinin yeterince meşgul olduğu ve elektronik ortamda bu gibi sorgulama işlemlerinin yapılabildiği düşünülürse, en konforlu uygulama olarak internet üzerinden sorgulama yapmak gösterilmektedir.

Aile hekim bilgisi sorgulama işlemi için Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulmuş olan Sağlık Bakanlığı aile hekimi sorgulaması sayfasından yapılabilmektedir. Ayrıca diğer tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili işlemlerin yapıldığı e devlet portalı olan turkiye.gov.tr üzerinden de yine bu sorgulama yapılabilmektedir.

Eğer sizde aile hekimi bilgilerinizi bilmiyorsanız aşağıda verdiğimiz iki seçenekten birini kullanarak  bu bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı uygulamasında sadece tc kimlik numarası ve sayfada sizden istenen güvenlik kodu bilgisi sorgulama yapmanız için yeterli olacaktır. E devlet ile sorgulama yapmak için malumunuz olduğu üzere e devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI AİLE HEKİMİ SORGULAMA İÇİN :

E DEVLET AİLE HEKİMİ SORGULAMA İÇİN :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir