NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?

Ne zaman emekli olurum sorgulaması için SGK bağlantıları kullanılmalıdır. En doğru ve en güvenilir emeklilik tarihi ve emeklilik yaşı hesaplama aracı SGK araçlarıdır. Emeklilik hesaplama işlemlerinde sigortalının var olan bilgileri kullanıldığından ne zaman emekli olacağınızı sizde kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Emeklilik hesabı yapmak için öncelikle statü belirlenmesi yapılmalıdır. SSK, Bağ-kur, Emekli Sandığı olmak üzere üç farklı hesaplama aracı bulunmaktadır.
SSK olarak bilinen grup 4a, Bağ-kur 4b ve Emekli Sandığı 4c olarak ayrılmıştır.Kullanılan veriler farklı olduğu için her sosyal grubun ayrı hesaplanma şekli ve bağlantısı vardır.

Ne zaman emekli olurum sorgulaması için aşağıda paylaşacağımız linkleri kullanabilirsiniz. Emeklilik hesabı yapmak için öncelikle hesaplamada kullanılacak bilgilere gerek vardır. Bu bilgiler hangi statüde hizmet verilmiş ise hizmet dökümü bilgileri elde edilmelidir.
Ayrıca 3600 gün sınırının hangi tarihte doldurulduğu bilinmelidir. Birden daha fazla kurum üzerinden sigortalılık durumunda her kurumun sigortalılık süresi bilinmelidir. Askerlik süresine ihtiyaç varsa bu sürede tam olarak bilinmedir. Ancak bu şekilde doğru ve yol gösterici  bir emeklilik hesaplama işlemi yapılabilir. Emeklilik sorgulama yapmak ve ne zaman emekli olacağınız tarihi öğrenmek için aşağıdaki bağlantılardan faydalanınız.

https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir