FSM CEZA SORGULAMA

Fatih Sultan Mehmet köprüsünde bulunan kişilerde kişilerin HGS, OGS ya da normal gişelerden bir tanesini kullanması gerekmektedir Bu konuda en önemli detaylardan bir tanesi kişileri HGS için aboneliğinin bulunmasıdır. Eğer kişiler abone değilse mutlaka normal gişeleri kullanmalı ve nakit ödeme yaparak köprüden geçiş yapmalıdır.

Bu konuda sorun yaşamak istemeyen kişilerin bu detaylara dikkat etmesi gerekirken yanlışlıkla ya da bilerek abone olmadan gişelerden geçilmesi halinde kişilere ceza kesilmektedir. Kişilerin bu cezalar hakkında bilgi alabilmesi adına FSM ceza sorgulama yapması yeterli olacaktır ve ceza sorgulaması sayesinde kişilerin güncel ceza bilgileri öğrenecektir.

Bu sayede ne kadarlık cezanın bulunduğu ve kaç tane cezanın olduğu görülebilecektir. Fsm ceza sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin bu konuda mutlaka HGS PTT müşteri hizmetleri sayfasını kullanması gerekmektedir. İlgili sayfa üzerinden yapılacak işlemler sayesinde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alabilmesi mümkün olduğundan dolayı sizler de cezalar ile ilgili internet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Fsm ceza sorgulama işlemlerinin yapılması sırasında sadece trafik plakası araç plakasının girilmesi yeterlidir. Sorgulama sayfasına araç plakası girildikten sonra sistem tarafından plaka üzerinden araştırma yapılacak ve herhangi bir cezanın olması halinde direk bu ceza ile ilgili detaylar paylaşılacaktır. Kişiler bu açıdan büyük bir kolaylık sağlayacağı hizmetler sayesinde ceza konusunda tam yetki alabilir.

Trafik cezaları ile ilgili sorgulama yapan kişiler sorgulama sonrasında trafik cezası ödeme işlemlerinde gerçekleştirebilmektedir. Trafik cezasını ödemek isteyen kişilerin Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan hizmetlerin kullanması yeterli olacaktır. İnternet hizmetleri sayesinde ceza sorgulama ve ceza ödemek mümkün olduğundan dolayı kişilere büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Sizler de sunulan bu hizmetlerden yararlanarak ihtiyaçlarınızı giderebilir ve kolay bir şekilde bilgi alabilirsiniz. https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/ üzerinden sorgulama yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir