E-OKUL DEVAMSIZLIK HESAPLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin okullar ile ilgili işlemlerinin online sisteme aktarılması amacıyla E-Okul portalı oluşturulmuştur. E-Okul portalı tüm öğrencilerin kullandığı ve üyeliği olduğu bir sistem olarak gerek okul yönetimi gerekse de veliler için bir kolaylık oluşturmuştur. Öyle ki bu sayede veliler okula gitmeye gerek kalmadan öğrencilerin durumu ile ilgili bilgiyi E-Okul portalı üzerinden öğrenilmektedir.
E-Okul Portalı Giriş
E-Okul portalı giriş işlemleri için öğrencilerin okul numarası, şifresi ve T.C. kimlik numarası gibi özel bilgiler kullanılabilmektedir. Bu doğrultuda velilerin ve öğrencilerin E-Okul portalına giriş yapması oldukça kolaydır. İnternet erişimi olan her yerden ulaşabileceğiniz E-Okul portalına bu sayede giriş yaparak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.
E-Okul Devamsızlık Hesaplama
E-Okul portalı üzerinden en çok öğrenilen bilgilerin başında öğrencilerin devamsızlıkları gelmektedir. Bu bakımdan öğrencilerin ne kadar devamsızlık yaptığını, hangi günler okula gitmediğini ve dönem içinde toplam devamsızlık durumunun kaç olduğunu öğrenmek isteyen veli ve öğrenciler E-Okul portalına giriş yaparak bu bilgilere ulaşabilmektedir. Bu konuda okulun güncel olarak girdiği bilgiler sayesinde en güncel verilere ulaşabilirsiniz. Bu sayede öğrencilerin okul ile ilgili denetimleri de veliler tarafından kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu özellikle öğrencilerin okuldan devamsızlık ile ilgili herhangi bir ceza almasını da önleyecektir.
E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ YAPMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir