ARAÇ HACİZ SORGULAMA

Özellikle ikinci el araç alım satımlarında kişilerin araçlar üzerinde herhangi bir haciz işlemi olup olmadığını öğrenmek için yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçtan hareketle devlet tarafından internet üzerinden bu konuda bilgi alınması mümkün hale getirilmiştir. Araçların üzerinde haciz olup olmadığını sorgulamak isteyen kişiler, ücretsiz olarak E-Devlet üzerinden sunulan araç haciz sorgulama hizmetinden yararlanabilir, araçlar üzerindeki haciz, yasak ve diğer yasal durumları kolaylıkla görebilirsiniz.
Araç Haciz Sorgulama
Araç haciz sorgulama yapmak isteyen kişiler E-Devlet portalına giriş yapması gerekmektedir. Bu portal üzerinden araçlar ile ilgili bilgi alınabildiği gibi haciz gibi özel durumlar için de yardım alınabilmektedir. Bunun için tüm vatandaşlar için açık olan bu imkandan, E-Devlet portalı üzerinden giriş yaparak yararlanabilirsiniz. Portala giriş yaptıktan sonra araç plakasını yazmanız yeterli olacaktır. Bu sayede araç üzerinde herhangi bir haciz işleminin olup olmadığını öğrenebilir, bu sayede mağdur olmadan tüm araç alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
E-Devlet Giriş
E-Devlet portalı üzerinden sağlanan bu imkana için ilk olarak üye olmanız gerekmektedir. PTT üzerinden E-Devlet şifresi almanız yeterli olacaktır. Bu şifre ve T.C. kimlik numaranızı kullanarak E-Devlet portalına giriş yapabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan tüm E-Devlet hizmetlerinden yararlanabilir, istediğiniz zaman ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
ARAÇ HACİZ SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir