SUR BELEDİYESİ SU VE ELEKTRİK BORÇ SORGULAMA

Diyarbakır’daki Sur Belediyesi, e devlet konusunda çalışmalarını tamamlayarak pek çok hizmetini e devlet üzerinden sunmaya başlamıştır. E devlet aracılığı ile sunulan hizmetlere kişilerin online olarak bulabilmesi, işlemlerin çok kısa bir süre içerisinde yapılmasını sağladığı gibi aynı zamanda belediyedeki iş yükünü de düşürmektedir. Bu bakımdan vatandaşlar Sur Belediyesi’nde yapacakları işlemlerde ilk olarak e devlete müracaat etmelidir.

E devlet üzerinden Sur Belediyesi tarafından sunulan hizmetler şöyledir;

sur

Resimde de görüldüğü gibi kişiler bilgi edinmek,  sicil bilgilerini sorgulamak gibi farklı işlemlerde hizmetleri kullanabilmektedir. E devlet üzerinden sunulan hizmetlerde kişilerin üyelik girişi yapması gerektiğinden dolayı Sur Belediyesi su ve elektrik borç sorgulama gibi yapılmak istenen işlemler öncesinde de mutlaka üyelik bilgileri ile sisteme dahil olunmalıdır.

Üyelik girişi sonrasında kişilerin resimdeki hizmet ekranına erişim sağlaması ve ihtiyaca göre seçim yapması yeterlidir. İlgili hizmet ekranına aşağıdaki bağlantıya tıklayarak da erişim sağlayabilir ve kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

<<SORGULAMA LİNKİ>>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir