PLAKADAN C2 BELGESİ SORGULAMA

Trafiğe çıkan ve hususi yolculuk dışında iş yapan kişiler için farklı prosedürler getirilmiştir. Bu konuda gerek Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerekse de devlet tarafından bir takım zorunluluklar bulunmaktadır ve araç sahipleri bu zorunlulukları yerine getirmeden herhangi bir şekilde bu işlerini yapmaları mümkün değildir. Bu işlemler arasında C2 de bulunmaktadır. C2 belgesi, trafikte mal taşıma yapan kişiler için geçerli bir uygulamadır ve bu kişilerin mutlaka C2 belgesini alması gerekmektedir. Bu kişilerin işleri ile ilgili herhangi bir kriter b ulunmamakla birlikte istedikleri zaman trafikte mal taşıması mümkündür. Bu konudaki kriter, kişilerin trafiğe hangi amaçla çıkması ve ne iş yapmasıdır.
C2 başvurusu
Bu alanda iş yapacak kişilerin ilk olarak başvuru yapması ve C2 belgesi alması gerekmektedir. Bu sayede kişiler herhangi bir sorun yaşamadan bu işlerini yürütebilmektedir. Başvuru için formlar, kişisel bilgiler gibi istenen evrakların temin edilerek başvuru sırasında verilmesi gerekmektedir.
C2 belge sorgulama
Bu başvurularınızı internet üzerinden sorgulayabilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinde araç yetki belgeleri ile ilgili C2 de dahil olmak üzere tüm sorgulamalar yapılabilmektedir. Bunun için E-Devlet sistemine girmeniz yeterli olacaktır. Araç Yetki Belgesi Sorgulama bölümüne giriş yaparak tüm b u işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu sorgulama sonrasında plakanız üzerinden belgenizi sorgulamanız mümkündür.
PLAKADAN C2 BELGESİ SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir