PLAKADAN ARAÇ BANDROL SORGULAMA

Araçların trafiğe çıkması için gerekli prosedürleri yerine getirilmesi gerekmektedir. Aksi halde trafiğe çıkması yasak olduğu gibi kişiler için ceza gibi işlemler de yapılabilmektedir. Bu doğrultuda araç sahiplerinin ödemekle yükümlü olduğu ödemelerden birisi motorlu taşıtlı vergisidir. Bu motorlu taşıtlar vergisi için internet üzerinden yardım alabilmeniz mümkündür. Bu sayede motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili tüm işlemleri internet üzerinden yapabilirsiniz.

728X90
Motorlu taşıtlar vergisi
Motorlu taşıtlar vergisi için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesini kullanabilirsiniz. Bu site üzerinden vergi dairesi üzerinden yapacağınız işlemleri internetten yapabilirsiniz. İnternet üzerinden Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme, Kredi Kartı İle Ödeme Bilgisi Sorgulama ve Kredi Kartı İle Ödeme Bilgisi Sorgulama gibi işlemler yapılabilmektedir. Dileyen kişiler önceden Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama yapılabilmektedir. Bu sayede ne kadar ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Motorlu taşıtlar vergisi yıl içerisinde 2 defa yapılmaktadır. Ocak ve Temmuz ayında yapılması gereken bu işlemler için gecikme yapmadan Motorlu taşıtlar vergisini ödemeniz gerekmektedir. Gecikme yapan kişiler için ceza uygulanmaktadır.
Motorlu taşıtlar vergisi ödeme
Motorlu taşıtlar vergisi sorgulama ve ödeme için plakanızı, T.C. kimlik numaranızı ve tescil tarihinizi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından aracınıza ait bandrol borcunu sorgulayarak görebilirsiniz. Dilerseniz bu borcunuzu online olarak ödeyebilirsiniz.
PLAKADAN ARAÇ BANDROL SORGULAMAK İÇİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir