E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

E- Okul sistemi ile birlikte bu sistemde en çok ayarlanan kişiler veliler olmuştur. Okula gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden öğrenciler ile ilgili son durumun öğrenilebilir olması sayesinde öğrencilerin sürekli kontrol altında tutularak haklarında bilgi alınması mümkündür. Bu sayede E- Okul yoğun bir giriş almaktadır. Özellikle karne dönemlerinde öğrencilerin karne bilgileri girilmesi nedeniyle veliler ve öğrenciler tarafından E- Okul çok tercih edilmekte ve giriş yapılmaktadır.

E-Okul nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri projesi kapsamında hayata geçirilen bir proje olan E-Okul, veli, öğrenci ve okullar arasında bir iletişim sistemi olarak kullanılmış ve aynı zamanda öğrencilerin eğitim durumları ile ilgili bir kaynak haline gelmiştir. Kısa sürede tüm öğrenciler ve veliler tarafından kullanılması ile birlikte öğrencilerin durumları artık internet sitesi üzerinden halledilmeye başlanmıştır. İlköğretim okulları, anaokulları, ortaöğretim kurumlarında kullanılan E-okul, sadece devlet okullarında değil, özel okullarda da kullanılmaktadır. Bu nedenle tüm ülke kapsamında, ortaokul kademelerine kadar öğrenciler ve veliler bu sitemden yararlanmaktadır. Günden güne geliştirilen bu sistem sayesinde sadece ders notları değil, öğrenciler hakkında diğer bilgilere ulaşmak da mümkündür. Öyle ki öğrencinin davranış notları, okul devamsızlıkları gibi detaylı bilgilere de E-okul üzerinden ulaşmak, bilgi almak mümkündür. Bu sayede öğrenciler de bu bilgilerini görerek devamsızlık gibi durumlarını ayarlayabilmektedir. E okula giriş yapmak isteyenlerin kullanması gereken ekran şöyledir;

eokul

Bu ekranda e okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak isteyenlerin veli bilgilendirme sistemi giriş başlığı altında yer alan üyelik giriş ekranını kullanması gerekir. Bu ekranda girilecek bilgiler resimde de görüldüğü gibi öğrenci kimlik numarası ve öğrenci okul numarasıdır. Bu bilgileri bilen herkes, öğrencinin e okul sayfasına erişim sağlayarak portal üzerinden inceleme yapabilir.

Sistemin kolay bir arayüzü olması ve giriş işlemlerinin de sadeleştirilmesi bilgi almasını kolaylaştırmıştır. Sizler de e okul için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu ekran aracılığı ile yapacağınız tüm işlemler ücretsiz olduğu gibi aynı zamanda mobil uygulamalar da kullanılabilir.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir