E OKUL NAKİL İŞLEMLERİ

E okul sistemine öğrencilerin okul değiştirme durumlarında yardım alabilmeleri için nakil işlemleri de eklenmiştir. Bu sayede öğrenciler yeni gidecekleri bölgelerdeki okulları araştırarak bilgi alabilmekte ve kontenjanlar hakkında detaylı sorgulama yapabilmektedir.
E okul üzerinden sunulan bu imkan, öğrencilerin tüm işlemlerini kolay hale getirdiği gibi veliler için de çok bilgilendirici bir durum yaratmıştır. Öyle ki veliler de tayin gibi özel durumlarda E okul sistemini kullanarak çocuklarının geleceğini planlayabilmektedir. Bu konuda E okul sistemine giriş yapmak için yetkisi olan tüm öğrenciler nakil işlemlerini yapabilmektedir. Bunun için E okul nakil işlemleri bölümüne girilmesi yeterli olmaktadır.
E okul sisteminde öğrencilerin kayıtlı olduğu okul ile bağı bulunmakta ve öğrencilerin eğitim aldıkları derslerin öğretmenleri tarafından haklarında herhangi bir not yazılması mümkün kılınmaktadır. Bu nedenle de öğrencilerin okul değişikliğinde E okul üzerinden de nakil işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Aksi halde geçiş yapılan okuldaki öğretmenlerin sisteme öğrenci ile ilgili not girmesi mümkün olmayacak ve sistem tarafından engellenecektir. Hem bu durumları çözmek, hem öğrencinin tüm işlemlerini E okul üzerinden halletmesini sağlamak için E okul üzerinden böyle bir uygulamaya gidilmiştir.
Nakil işlemleri ile ilgili takvim Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin bu takvimi takip ederek nakil işlemlerini halletmesi oldukça önemlidir.
E OKUL NAKİL İŞLEMLERİ İÇİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir