SSK ERKEN EMEKLİLİK SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sigortalı olarak çalışan kişilerin belirli bir limite ulaştıkları andan itibaren emekli olma imkanı bulunmaktadır. Bu durumda olan kişiler, emeklilik için gerekli başvuruları yapmaları halinde emeklilik ile işlemleri başlatılmaktadır. Bunun sonucunda da kişiler Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden emekli olarak aylık almaya başlayabilmektedir. Bunun için kişilerin emeklilik için gerekli prim ve yaş hesaplamasını yapması ve buna göre emeklilik şartlarını tamamladığında belirtildiği gibi başvurusunu yapması gerekmektedir.
Emeklilik sorgulama
Emeklilik için başvurunuzu yaptıktan sonra evrak takibi dahi yapabilmeniz mümkündür. Bu sayede emeklilik işlemlerini anlık olarak internet üzerinden takip edebilirsiniz. Bunun yanında emeklilik işlemlerinizin tamamlandıktan sonraki dönemde de yine emeklilik sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayede emeklilik sorgulama yaparak emekliliğiniz için bilgilere ulaşabilirsiniz. Erken emeklilik gibi durumlar hakkında da bu şekilde bir sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sitesine girmeniz yeterlidir.
Online emeklilik sorgulama
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun oluşturduğu E-SGK sistemi üzerinden giriş yapmanız emeklilik sorgulama için yeterlidir. Bunun için ilk olarak kişisel bilgilerinizi kullanarak sisteme giriş yapmanız gerekir. Bunun ardından da emeklilik menüsü altındaki hizmetlerden emeklilik bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Sadece emeklilik için değil, sigortanız için tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
SSK ERKEN EMEKLİLİK SORGULAMAK İÇİN  

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir