İLAÇ FİYATI SORGULAMA

Ülkemizde satılan ilaçların fiyatları hakkında bilgi almak mümkündür. Özellikle pahalı ve yurtdışından gelen ilaçların fiyatlarında yaşanan kur farkları nedeniyle sürekli değişen ilaç fiyatlarını, internet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Bunun için fiyatı sorgulama yapmanız yeterli olacaktır. Bu sayede ilaç almak için gerekli ücreti temin ederek, eczaneler üzerinden ilaçlarınızı satın alabilirsiniz.
İlaç sorgulama
Ülkemizde ilaç ile ilgili işlemler Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yürütülmektedir. Bu nedenle ilaç ve diğer tıbbi cihazlar ile ilgili bilgi alma konusunda Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan yararlanabilirsiniz. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden sürekli güncellenen ilaç fiyat listelerine isteyen herkes ulaşabilmektedir. Bunun dışında özellikle kurum sahibi iseniz, kurum mail adresiniz üzerinden sisteme üyelik yaparak, işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
İlaç sorgulama nasıl yapılır?
İlaç sorgulamak için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu sitesinde bulunan referans fiyat listesi bölümünü kullanabilirsiniz. Bu bölümde tarihlere göre sınıflandırılan ilaç fiyat listelerine ulaşabilirsiniz. Bu sayede hangi ilacın, güncel fiyatının ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun dışında ilaç takip sistemi gibi pek çok yararlı servise de yine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu sitesi üzerinden ulaşım sağlayabilir ve bu konulardaki ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
İLAÇ FİYATI SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir