ŞEHİRLER ARASI MESAFE SORGULAMA

Şehirler arasındaki mesafenin bilinmesi pek çok araç sürücüsü için önemli bir bilgidir. Özellikle yeni gidilecek yerler için bu mesafelerin öğrenilmesi ile yakıt tüketiminden yolculuk zamanlamasına kadar her konuda planlama yapmak mümkün olmaktadır.
Mesafe sorgulama nasıl yapılır?
Uzun bir yola çıkacak olan kişiler, yolculuk planlaması yapmak için iki şehir arasındaki mesafenin ne kadar olduğunu bilmek ister. Bu nedenle de iki şehir arasındaki mesafenin güvenilir kaynak üzerinden öğrenilmesi gerekmektedir. Bunun için Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yardım alınabilmektedir. Karayolları ile ilgili her türlü konuda yardım sağlayan Karayolları Genel Müdürlüğü, şehirler arasındaki mesafelerin gerçek ölçümlerini sunabilmektedir. Bu nedenle internet üzerinden bu konuda yardım alabilir ve Karayolları Genel Müdürlüğü sayesinde iki şehir arasında ne kadar mesafe olduğunu öğrenebilirsiniz.
Mesafe sorgulama
Ülkemizdeki iller arasındaki mesafeleri öğrenmek için Karayolları Genel Müdürlüğü’nün internet üzerinden sunduğu hizmetten yararlanabilirsiniz. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde bulunan iller arası mesafe sorgulama formuna erişim sağlayarak, bu form üzerinden bu hesaplamayı yapabilirsiniz. Bunun için iki ili seçmeniz yeterli olacaktır. Hesapla butonuna tıkladığınızda, iki şehir arasındaki gerçek mesafe sistem tarafından belirlenecektir. Bu sayede iki il arasında ne kadar mesafe olduğunu sizler de kolayca öğrenebilirsiniz. Bu hizmet tüm vatandaşlara sunulmuş ve tamamen ücretsiz bir şekilde yayınlanmıştır.
ŞEHİRLER ARASI MESAFE SORGULAMAK İÇİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir