PLAKADAN ARAÇ BORÇ SORGULAMA

Plaka üzerinden araç ile ilgili pek çok bilgiyi edinebilmek mümkündür. Öyle ki aracın kaçak durumundan muayene bilgilerine kadar pek çok bilgi internet üzerinden sorgulamalara aracılığı ile ulaşıma açılmıştır. Plakadan araç borç sorgulama, ayrı siteler üzerinden yapılacak sorgulamalar ile öğrenilebilmektedir.

728X90
Plakadan vergi borcu sorgulama
Aracınız ile ilgili vergi borcunu sorgulamak için Vergi Dairesi’nin internet üzerinde oluşturduğu internet vergi dairesini kullanmanız gerekmektedir. Bu internet sisti üzerinden aracınızın vergi borcunu öğrenebilirsiniz. Bunun için sorgulama ekranında yer alan plaka, T.C. kimlik numarası ya da vergi numarası ve araç tescil tarihi gibi bilgileri girmeniz gerekir. Bunun ardından vergi borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.
Plakadan araç muayene borcu sorgulama
Aracın borçlarından birisi de muayene borcudur. Özellikle muayene yaptırmayan kişiler, cezai işlemlere maruz kaldığından dolayı haklarında borç çıkabilmektedir. Bunun için aracınızın borç durumunu sorgularken muayene borcunu da sorgulamanız gerekmektedir. Aracınızın muayene borcunu sorgulamak için TÜVTÜRK’ün internet sitesi üzerinden yardım alabilirsiniz. TÜVTÜRK sitesinden yapacağınız sorgulamada plaka numarası ve en son yapılan muayene tarihini girmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede hem aracınızın muayene durumunu sorgulayabilir hem de herhangi bir borcun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Tüm bu yapacağınız işlemler tamamen ücretsiz ve internet üzerinden hizmete sunulmuştur.
PLAKADAN ARAÇ VERGİ BORCU SORGULAMAK İÇİN
PLAKADAN ARAÇ MUAYENE BORCU SORGULAMAK İÇİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir